سپهر معرفت و شهادت

 بنام خدا

امروز ۲۸/۶/۸۶ سومین سالگرد پر کشیدن زنده یاد ابوالفضل سپهر همان شاعر خودمانی و درد آشنا ست که در سنگر مبارزه با تهاجم فرهنگی غریبانه رزمید و مظلومانه و گمنام به آغوش شهدای گمنام در قطعه ۴۴ گلزار شهدای بهشت زهرا (س) (بقیع ایران) پر کشید .

       

سپهر نه در انقلاب حضور داشت و نه در دفاع مقدس اما بالاترین هنرش این بود که توانست از زمان خود خارج شود و از کنار قرائن ، شواهد و حکایاتی که شنید نقبی به آن دوران طلائی بزند و خود را در کنار راست قامتان همیشه جاوید تاریخ قرار دهد . در مدّت ۱۵ سالی که در گلزار شهدای بهشت زهرا(س) پرسه میزنم هرگز ندیده بودم غیر از شهید را در قطعه شهدا و در کنار شهدا دفن کنند و هیچ قدرتی نمیتواند در این مملکت دستور این کار را صادر کند اما در ۲۸/۶/۸۳ پیکر مطهر سپهر مانند یک بسیجی شهید دفاع مقدس از مقابل ستاد ( لشگر ۲۷ محمد رسوالله ) بر دوش جمع کثیری از رزمندگان دفاع مقدس تشیع و در وسط بیش از۲۰۰۰ شهید گمنام قطعه ۴۴ بهشت زهرا (س) ماوی گرفت ، اینکه او علاقۀ زیادی به شهدای گمنام داشت نیز شاید حاکی از گمنامی خود او در عرصۀ فرهنگ این مملکت و در جامعه ما باشد که نهایتاً هم در میان گمنامان جایش دادند .

        

چند روز قبل از ارتحال وی به خانۀ او برای ملاقاتش رفتم آخرین جمله اش این بود : که من گاه که به زیارت شهدا می آیم زیباترین قسمت این زیارت ، خوابیدنم در قطعۀ شهدای گمنام است . اگر خوب شدم به قطعۀ ۴۴ می آیم و یک چُرت در آنجا خواهم زد .

سپهر همۀ توانش را به کار گرفت تا فرهنگ شهید و شهادت و جانباز در قالب شعر را به نسلهای بعدی انتقال دهد . در هر مجلسی که دعوت می کردند می رفت و شعرهایش را با اشک چشم می خواند هیچ ادعا و چشم داشتی هم از کسی نداشت او در حقیقت با خدا و شهیدان معامله کرد آنها هم او را به حضور پذیرفتند طوبی لــَه وَ حُسن مَاب

            

در انتها توجه خوانندگان رابه شعری از سپهر جلب می کنم:

کـــوه پرســــــــــید ز رود ؟

زیــر این سقف کبــــــــــود

راز مانــــــدن در چیست؟

گفت : در رفتـــــــــــن من

گفت : و مـــــــــــــــــــن ؟

گفت : در مانـــــــدن تـــو

بلبلـــــــی گفت : و من ؟ 

خنده ای کـــــــرد و گفت :

در غزلـــــخوانی تـــــــــــو

آه از آن آبـــــــــــــــــــــادی

که در آن کــــــــــــــــوه رود

رود مــرداب شـــــــــــــــود

بلبل بیچاره سرش را به گریبان ببرد و نخواند دیگر

من و تو بلبل و کوه و رودیم

راز ماندن جز در خواندن او ، ماندن تو ، رفتن یاران سفر کردۀ مان نیست بدان .

ای عزیز ، شهدا چون رود خروشانند که رفتند و می روند و سپهر ها چون بلبلانی غزلخوان که حماسه رفتن را می خوانند و بازماندگان این قافله چون کوهی استوار باید بایستد .

مراسم بزرگداشت سومین سالگرد این بسیجی عاشق پنجشنبه ۲۹/۶/۸۶ از ساعت ۱۶:۳۰ الی ۱۸بر سر مزار آن مرحوم در قطعه ۴۴ برگزار می گردد. سخنران این مراسم سردار حاج سعید قاسمی است و شاعر این مراسم برادر حاج رحیم چهره خند خواهد بود انشالله در این مراسم با شکوه شرکت خواهیم کرد.

 


 

نوشته شده توسط شاهد ، صیاد و مرصاد در پنجشنبه بیست و نهم شهریور ۱۳۸۶ ساعت موضوع | لینک ثابت

بزرگداشت یاد و خاطرۀ زنده یاد ابوالفضل سپهر

بسمه تعالی

پنجشنبه ۲۹/۶/۸۶

مراسم بزرگداشت یاد و خاطرۀ زنده یاد ابوالفضل سپهر با قرائت زیارت عاشورا و سخنرانی سردار حاج سعید قاسمی به همت برادران بسیجی لشگر ۲۷ محمد رسول الله و مرکز فرهنگی گلزار شهدای بهشت زهرا(س) بر سر تربت پاک آن عزیز در قطعۀ ۴۴ شهدای گمنام برگزار شد .

                           سخنرانی سردار حاج سعید قاسمی در سالگرد سپهر       سردارحاج سعید قاسمی بر سر مزار سپهر

قرائت زیارت عاشورا توسط برادر عادل خوانده شد ، سپس سردار حاج سعید قاسمی سخنرانی بسیار ارزشمندی ایراد و در ادامه با گفتن خاطرات و اشعاری زیبا از مرحوم سپهر ، این شاعر عرصۀ دفاع مقدس تقدیر به عمل آورد . 

نوشته شده توسط شاهد ، صیاد و مرصاد در پنجشنبه بیست و نهم شهریور ۱۳۸۶ ساعت موضوع | لینک ثابت

روح بزرگ چگوارا در گلزار شهدای بهشت زهرا(س) به گردش در آمد

دو فرزند پسر و دختر دکتر اِرنِستُ چـِگـُوارا بزرگترین مبارز ، در کشورهای آمریکای لاتین به مدت چهار ساعت از گلزار شهدای بهشت زهرا(س) بازدید کردند. فرزندان چگوارا بارها و بارها شهدای جمهوری اسلامی ایران را ستایش و جنایات آمریکا را علیه ملت مظلوم ایران تقبیح کردند.

             فرزندان ارنست چگوارا درموزه سالن دعای ندبه     فرزندان ارنست چگوارا

در پایان این بازدید فرزندان این مبارز به نمایشگاه آثار شهداء واقع در سالن دعای ندبه وارد شدند و از نمایشگاه عکس پدرشان از تولد تا شهادت بازدید کردند . این نمایشگاه تلفیقی از عکسهای چگوارا و شهید سید مجتبی هاشمی که به جهت ظاهری ، شباهت زیادی بین این شهید و چگوارا و حتی فیدل کاسترو وجود دارد بود .

پس از آن فرزندان چگوارا و همراهان آرژانتینی و کوبایی با حضور در جمع دو هزار نفری روزه داران که بعد از نماز جماعت برای صرف افطار حضور داشتند وارد سالن شده و حضار با شعار مرگ بر آمریکا از آنها استقبال کردند .

روزه داران در حال سر دادن شعار مرگ بر آمریکا   

فرزند چگوارا نیز با تکان دادن دست و بیان چند جمله به ابراز احساسات آنها پاسخ گفت ، سپس یک قاب عکس از ارنست چگوارا و یک جلد آلبوم عکسهای حضرت امام خمینی (ره) از تولد تا ارتحال به ایشان اهدا گردید و در انتها میهمانان خارجی بر سر سفرۀ افطار در کنار همسنگران مسلمان خود به صرف افطاری پرداختند و با شعار مرگ بر آمریکا افطار نمودند .

         فرزند چگوارا به همراه دوست کوبایی خود بر سر سفرۀ افطار        فرزند چگوارا در کنار فرزند شهید سید مجتبی هاشمی از فرماندهان جنگهای نامنظم

قابل ذکر است که فرزندان چگوارا روز سه شنبه در دانشگاه تهران حضور خواهند یافت و برای دانشجویان سخنرانی خواهند کرد .

و اما چگوارا که بود؟

ارنستُ چگوارا پزشک آرژانتینی که در کنار فیدل کاسترو توانست کوبا را از چنگال استعمار خارج کند ، هرگز پس از پیروزی از پا ننشست و سلاح بر زمین نگذاشت و در جنگهای پارتیزانی برای آزادی سایر کشورهای زیر سلطه به نبرد خود ادامه تا بالاخره در بولیوی جان بر سر پیمان نهاد ، او هرگز مسلمان نبود و شاید از قرآن هیچ آگاهی نداشت اما مصداق بارز عمل به آیه کریمه « و قاتلوهم حتی لا تکون فتنه »بود و به شعار دوران جنگ ما که می گفتیم جنگ جنگ تا پیروزی به نحو احسن عمل نمود و مزد جهادش را نیز دریافت کرد .

این پزشک آرژانتینی در سال ۱۹۵۴ به رفیق کاسترو رهبر انقلاب کوبا طی سالهای۵۶-۵۹ است ملحق می شود.ارنستو در یک دوره اضطراری نیز به عنوان رئیس بانک ملی و وزیر صنایع کوبا نیز به کار مشغول شد.

                                ارنست چگوارا     
او در اواخر حضور رسمیش در دولت کوبا تلویحا بروکراسی اتحاد جماهیر شوروی را نکوهش می کرد تا در سال ۱۹۶۵موضع گیریهای وی او را در تقابل با هیئت حاکمه قرار داد.چگوارا در یافته بود که دفاع از انقلاب کوبا و آفرینش و گسترش انقلابهای جدید همیشه تواما امکان پذیر نیست پس تصمیم به استعفا گرفت و به گسترش حرکات انقلابی نو پرداخت.
درمدت این عملیات "پیامی به کلاه کج"* را نوشت و در آن آشکارا از اتحاد جماهیر شوروی انتقاد کرد.و ادعا کرد که همیشه نیمکره شمالی,آمریکا وشوروی,نیمکره جنوبی را استثمار کرده اند.
او به شدت از انقلاب ویتنام دفاع کرد و رفقایش را در امریکای جنوبی به ساختن "ویتنامهای زیاد" تشویق کرد.

                                                                
ارنستو کوبا را در ۱۹۶۵ برای آماده سازی پارتیزاهای کنگو و در ادامه بولیوی ترک کرد.و نهایتا در اکتبر۱۹۶۷ دستگیر شد و به قتل رسید.طی سالها دلایل متنوعی برای دستگیری و اعدام وی مطرح شد اما غالب ترین آنها همدستی دولت مرکزی بولیوی وسازمان سیا است.
رفیق گوارا نظریه ای با نام تقدم درگیری نظامی را توسعه داد و بویژه عقیده نبرد پارتیزانی فوکوییستی را .بسیاری از نظریات چگوارا پیرامون تاکتیکهای چریکی در کتاب وی "نبرد نامنظم" بر شمرده شده اند.


 

نوشته شده توسط شاهد ، صیاد و مرصاد در پنجشنبه بیست و نهم شهریور ۱۳۸۶ ساعت موضوع | لینک ثابت

عروسی خوبان

 بسم الله الرحمن الرحیم

پس از آنکه شاهد برگزاری هر ساله جشن تولد شهید مسلم فراهانی در قطعۀ ۲۶ آن هم با یک شور و حال عجیب توسط مادرش بودیم ( خبر آن را در تاریخ ۱۵/۴/۸۶ آرشیو تیر ماه آورده ایم )

                            

اینک شاهد یک جشن عقد بی نظیر هستیم آن هم در تهران ، در تهرانی که برای عقد و ازدواج سالنهای میلیونی اجاره و خرجهای گزافی انجام می دهند که تا آخر عمرشان نمیتوانند حرف و حدیثهایش را فراموش کرده و زندگی آرامی داشته باشند.

        

       

یادمان باشد در این شهر غفلت زده دو کبوتر پرواز مشترک خود را در کنار تربت پاک شهیدان آغاز کردند ، دختر خانم شهید ورکش با انجام مراسم عقد در کنار تربت پاک پدر نشان داد شهادت و شهید با همۀ شئونات زندگی ما گره خورده و این مراسم نیز باید ابزاری برای تحقق بخشیدن به این جملۀ امام خمینی (ره) باشد که فرمود :

یاد شهدای گرانقدر را که جمهوری اسلامی و پیروزیها و رهین جان نثاری آنهاست زنده نگه دارید.

گلزار شهدا برای این زوج آرزوی خوشبختی می کند و به آمریکاییها اعلام می کند پس از سالها تهاجم فرهنگی دیدید که هیچ غلطی نتوانستید بکنید .


 

نوشته شده توسط شاهد ، صیاد و مرصاد در سه شنبه بیست و هفتم شهریور ۱۳۸۶ ساعت موضوع | لینک ثابت

افطار در بهشت و با بهشتیان

                                    « بسمه تعالی »

از سال ۱۳۷۸ ( همان روزهای غربت ارزشها ) هر وقت بویژه در ایام ماه مبارک رمضان که به گلزار شهدای بهشت زهرا (س) می آمدم . خیلی دوست داشتم که حداقل هر پنجشنبه سفرۀ افطاری در این گلزار و در کنار مزار شهدا پهن باشد و مخصوصاً پدران و مادران شهدا که در این ایام به زحمت خود را به کنار مزار شهدایشان می رساند ، بتوانند لحظاتی بیشتر در کنار شهدایشان بمانند و از این فضای ملکوتی و بهشتی که به برکت وجود شهدا بوجود آمده استفاده کنند .

      برگزاری نماز جماعت سالن دعای ندبه 

شهدای ما ابراهیم وار در آتش نمرودیان زمان وارد شدند و گلستانهایی در سراسر جمهوری اسلامی ایران به وجود آوردند که میعادگاه عاشقان و عارفان و دارالشفای آزادگان و دلسوختگان شده است . شما نیز از این فضای معنوی بهره مند شوید ، در سالهای قبل جمعی از برادران بسیجی به زحمت از جیب خود هزینه های افطاری مختصری را تهیه و برنامه افطاری را راه انداختند و این سنت حسنه هر سال بهتر از سال قبل شد تا اینکه امسال به همت عزیزان معاونت اجتماعی شهرداری به کیفیت مطلوب رسید ، هر چند سازمان بهشت زهرا (س) ما را حتی در روشن گذاشتن چراغهای گلزار یاری نمیکند به هر حال ما بسیجیان ایستاده ایم و در میان گلزار و در سالن دعای ندبه و یا در هر کجا که بتوانیم کار خیر را دنبال و به نتیجه می رسانیم در این رابطه باید از برادر دشتی و یارانش و خیمۀ بسیار زیبایش و افطاریهای بسیار عالی اش در ضلع جنوبی قطعۀ ۲۷ نام برد و تشکر کرد که حال و هوای بهشت را به جنة الماوائی دیگر تغییر داده است .

 

 پنجشنبه ۲۲/۶/۸۶

مراسم مناجات توسط یکی از رزمندگان اسلام در سالن دعای ندبه با سوز و حال خاصی برگزار شد و سپس برادر دو شهید حاج رحیم چهره خند اشعار خوبی که در مورد شهدا سروده قرائت و بعد هم نماز جماعت و افطار با حضور بیش از یک هزار نفر در سالن دعای ندبه گلزار شهدای بهشت زهرا (س) برگزار شد در طی این مراسم مبلغ قابل توجهی به صورت نقدی برای یک خانواده محروم و مستضعف شهرستانی که دارای دو فرزند معلول و اخیراً نان آور خانواده نیز سکته کرده جمع آوری شد .

          

این مراسم در تمام پنجشنبه های ماه مبارک رمضان برگزار خواهد شد. و این هفته یعنی ۲۹/۶/۸۶ این مراسم احتمالاًً با حضور حدود ۳۰ تن از عزیزان حزب الله جهان اسلام از یکی از کشورهای اسلامی منطقه آمده اند تا با شهدای اسلام بیعت کنند برگزار میگردد. فراموش نکنیم که امروزه جمهوری اسلامی به حدی توانمند شده که سربازانش در غرب با اسرائیل و در شرق با فرهنگ های خرافی به شدت در حال جنگ می باشد و ایران اسلامی امروز مکانی برای تغذیه روحی و معنوی آنها شده و ما خدا را از این بابت شاکریم.

التماس دعا


 

نوشته شده توسط شاهد ، صیاد و مرصاد در سه شنبه بیست و هفتم شهریور ۱۳۸۶ ساعت موضوع | لینک ثابت

اخبار گلزار + یک جوابیه برای هتلداران تهران

 بسمه تعالی

۸۶/۶/۲۲

۱- مراسم پر فیض مناجات و نماز جماعت و افطار تا لحظاتی دیگر در کنار تربت پاک شهیدان در بهشت زهرا (س) بر گزار خواهد شد . مهمانان این مراسم بالغ بر یکهزار نفر و مداح آن یکی از بسیجیان رزمنده دفاع مقدس است که در واحد تخریب در کنار سرداران شهیدی مثل حاج محمود (عبدالله ) نوریان رزمیده . عکسها و گزارش مفصل این مراسم بعداً آورده خواهد شد .

۲- در تاریخ ۱۵/۶/۸۶ مطلبی تحت عنوان « یک خبر خوب برای مجاهدین انقلابی نهضت جهانی اسلام » چاپ شده بود که ظاهراً به هتلداران تهرانی خیلی بر خورده است لذا ضمن آوردن متن خبر خودمان و پاسخهای این هتلداران مودب ؟!!

به تحلیل خبر می پردازیم : عین خبر چاپ شده این بود :

                                                                     « باسمه تعالی »

همه کسانی که برای آشنایی با تفکرات امام خمینی (ره) و زیارت مزار شهیدان و آشنایی با فرهنگ شهادت از جمهوری اسلامی ایران بازدید می کنند از این به بعد با ارسال در خواست خود و تعداد نفراتشان برای ما در بهترین مکانها اسکان داده خواهند شد .

تا محتاج هتلهای فاسد تهران که اقسام بی بندو باریها در آن وجود دارد و دست آخر هزینه های کلانی هم از آنها اخذ می کند نشوند و از برنامه های بسیار خوب و متنوع ما برای آشنایی هر چه بیشتر با فرهنگ شهید و شهادت و تفکرات امام و اسلام ناب محمدی بهره مند گردند.

و پاسخ محمد فرشچی که خود را با جمعی از هتل داران تهران پیوند زده است این بود:

چهارشنبه 21 شهریور1386 ساعت: 15:9

توسط:جمعی از هتلداران تهران

بیچاره کردید خودتون رو یک بلای سرتون بیاریم اون سرش ناپیدا اگه اون خانه شهید و خودروهای شما رو به آتیش نکشیدیم . دهنی از رئیس اونجا پاره کنیم که دیگه از این غلط ها نکنه. بدبخت ها ما مراکز فساد داریم یا شماها باشه میفهمیم کی کثیفه . در ضمن به رئیس بنیاد شهید نامه زدیم به وزرات ارشاد هم همینطور منتظر فیلتر شدن وبالاگ باشید و همین طور بسته شدن اون خراب مونده.

 وب سایت   پست الکترونیک

 

 

یک خبر خوب برای مجاهدین انقلابی نهضت جهانی اسلام


سه شنبه 20 شهریور1386 ساعت: 20:48 توسط:سید محمد فرشچی

در چند روز آینده طوماری به ریاست بنیاد شهید خواهیم فرستاد تا نسبت به برکناری مسوول فرهنگی خانه شهید که لقب فاسد را به هتلداران تهران داده است اقدام نماید در غیر اینصورت از طریق شکایت در دادگاه از ریاست بنیاد شهید که اجازه داده است مزار شهدا به مکان تهمت زدن به اقشار مختلف مردم تبدیل گردد شکایت خواهیم نمود ./جمعی از هتداران تهران /

 وب سایت   پست الکترونیک
ابوذر زمان ( به مناسبت سالگرد رحلت حضرت آیت الله طالقانی )

و اما تحلیل خبر و پاسخ داده شده به آن :

اولا وبلاگ گلزار شهدا ، یک وبلاگ کاملا شخصی و خصوصی و بقول حقوقدانان حقیقی است و ربطی به خانه شهید و مسئول آن از نظر حقوقی ندارد و این وبلاگ توسط یک بسیجی داوطلب به نام مستعار صیاد با کسب اخبار از گلزار و عکس برداری و ثبت اخبار مربوطه که برای عموم آزاد است راه اندازی شده و از این قبیل سایتها ، وبلاگها و صدها نمونه دیگر وجود دارد مثل قافله شهدا - شهدای محله - بهشت خوبان - دو کوهه و . . .

ثانیا : وقتی صیاد با مهمانان خارجی روبرو میشود ، که می گویند ما با هزینه های شخصی و با همه رعب و وحشتی که دولتهایمان ایجاد کرده اند خود را به ایران ، ام القرای اسلام رسانده ایم تا با شهدا و امام (ره) و انقلاب اسلامی آشنا شویم آنوقت در هتلها به ما پیشنهاد مشروبات الکلی و خانمهای آنچنانی و مراکز تفریحی و خوشگذرانی و فلان و فلان را می دهند؟!!

هر انسان منصفی چه قضاوتی خواهد کرد .

ثالثاً : بیست و هشت سال از انقلاب اسلامی ایران گذشته است ، هتل ها یکی از مهمترین مراکز شهرهای ماست که خارجی ها در بدو ورود با انقلاب اسلامی آشنا می شوند در تمام هتلهای ما تصاویر تخت جمشید و یا آبشار فلان و یا تله کابین نمک آبرود و یا .... نصب شده ، در کدام هتل دیدن مراکز فرهنگی و مذهبی به مشتاقان پیشنهاد می شود و حال آنکه میهمانان مورد نظر ما دنبال معنویت و فرهنگ انقلاب هستند و از این چیزهایی که فکر و ذکر شماست در کشورهای آنها خیلی بیشتر و بهترش وجود دارد که بسیاری از شمایان به آنجا ( آنتالیا - امارات - و غیره ...) مشرّف شده اید شما مطمئن باشید که پس از مرگ با چند سر ستون بزرگ و نتراشیده و نخراشیده همان تخت جمشید محشور میشوید.

اما یک عذر خواهی و آن اینکه ما نباید در متن خبر می نوشتیم هتلهای فاسد تهران و بهتر بود نوشته می شد برخی هتلهای فاسد تهران ، لذا ضمن عذر خواهی از هتلداران مومن و معتقد به جمهوری اسلامی به آندسته از هتلدارانی که ما را تهدید کرده اند که بلا سرمان می آورند و خانه شهید( از همه جا بی خبر ) و ماشینهای کارکنانش را به آتش می کشند و دهانمان را پاره می کنند و ... ( چنانچه در ذیل جوابیه مشاهده می شود ) اعلام میکنیم که اگر تا به حال شک داشتیم که برخی هتلها چه کار میکنند حالا به یقین رسیده ایم که آنها یکی از مهمترین مراکز فساد و فحشا هستند که امیدواریم وزارت ارشاد به اوضاع آنها بطور جدّی رسیدگی کند . این را هم بعید نمی دانیم که ممکن است بنیاد شهید مسئولین خانه شهید را از قبرستانی در جنوبی ترین نقطه تهران بر دارد و به قلب شهر تهران منتقل کند که آنوقت در جوار شما خواهند بود و ای بسا بهتر بتوانند جلوی مفاسد را بگیرند که اینهم یک امداد غیبی خواهد بود .

سلام خدا بر ما و بر بندگان صالح خدا


 

نوشته شده توسط شاهد ، صیاد و مرصاد در پنجشنبه بیست و دوم شهریور ۱۳۸۶ ساعت موضوع | لینک ثابت

اخبار گلزار شهدا

بسمه تعالی

از امروز ۲۰/۶/۸۶ تصمیم گرفتیم همه روزه اخبار وقایعی را که در گلزار شهدای بهشت زهرا (س)به وقوع می پیوندد به صورت روزانه یا دو سه روز یکبار بصورت خلاصه منتشر نماییم شرح برخی از این اخبار بنابر اطلاعات و مدارک دریافتی بصورتی مفصل تر آورده خواهد شد :

۸۶/۶/۱۸

۱- مراسم جشن عقد دختر خانم شهید تقی ورکش در قطعه ۲۶گلزار بهشت زهرا(س) و در کنار مزار آن شهید و برادر شهید حاج مرتضی ورکش با شکوه خاص بر گزار شد.

 

( شرح کامل آن با عکس آورده خواهد شد )

۲- برادر مقدم یکی از تهیه کنندگان مستند سیما امروز از ساعت ۹ صبح تا ۱۹سی قسمت ۳ دقیقه ای از شهدای این گلزار را با همکاری مرکز فرهنگی ضبط نمود تا در ایام هفته دفاع مقدس از سیما پخش شود .

۸۶/۶/۱۹

1-مرکز فرهنگی بهشت زهرا (س) در صدد تهیه فیلم مستند ۶۰ دقیقه ای از سرباز شهید عباس رئیسی جمعی لشگر پیاده 21 همزه سید الشهدا (ع) می باشد که با عنایت به دفترچه خاطرات روزانه و وصیت نامه بسیار زیبای آن شهید یک سند افتخار برای ارتش جمهوری اسلامی ایران خواهد بود .

۲- به یاد ابوذر زمان حضرت آیت الله سید محمود طالقانی مطالب ارزشمندی وارد وبلاگ شهید شد.

۸۶/۶/۲۰

۱- تعداد ۳۸ نفر از خواهران دانشجوی شهرستانی به سرپرستی برادر مرتضی عرب از مجموعه فرهنگی گلزار بازدید و مزار شهیدان را زیارت کردند . پس از دیدن فیلم مستند وقتی جانباز ۷۰ درصد حاج اسماعیل معروفی از رنجهایی که در طول جانبازی متحمل شده حضوراً به آنها معرفی شد اشک همۀ خواهران جاری شد به طوری که صدای گریه آنها شنیده می شد .

۲- یکی از علاقه مندان به فرهنگ شهدا و جانبازان خاطرات بسیار تکان دهنده ای را از سختیهایی که جانبازان شیمیایی و قطع نخاعی در آسایشگاهها و بیمارستانها متحمل می شوند و او ضمن ملاقات با ایشان با دوربین تلفن همراه ضبط کرده بود را به مدت ۲۵دقیقه در مقابل دوربین فیلم برداری ما مطرح نمود .

۳- مصاحبۀ خوبی با پدر سرباز شهید فرهاد ضیائی شهید عملیات بدر که در یکی از توابع استان کرمانشاه زندگی می کند ضبط شد.

۴- تهران بیش از ۳۵ شهید گرانقدر دارد که تا به حال کمتر کسی به آنها فکر کرده و آن شهدای بهزیستی تهران هستند که در پرورشگاه و در غربت یتیمی معارف اسلام و فضیلت جهاد تا اوج شهادت دست یافته اند و انشالله در شب ۲۱ رمضان امسال از ساعت ۱۷مراسم بزرگداشتی برای آنها در سالن دعای ندبه بهشت زهرا (س) به همت بهزستی و مرکز فرهنگی گلزار برگزار خواهد شد . اینها شهدایی هستند که میتوان گفت از شهدای گمنام نیز گمنامترند و به همت برادر فقیه رئیس بهزیستی قرار است شهدای بهزیستی سایر استانها نیز شناسایی و مجموعه ای از عکسها و نامه ها و وصایا ی آنها به چاپ برسد .

امروز ۲۰/۶/۸۶ جزئیات مراسم شب جمعه ۱۲مهرماه در گلزار بهشت زهرا (س) و نحوه مشارکت طرفین مورد بحث قرار گرفت.


 

نوشته شده توسط شاهد ، صیاد و مرصاد در سه شنبه بیستم شهریور ۱۳۸۶ ساعت موضوع | لینک ثابت

ابوذر زمان ( به مناسبت سالگرد رحلت حضرت آیت الله طالقانی )

                      بسم الله الرحمن الرحیم

         حضرت طالقانی راهت ادامه دارد       این نهضت حسینی هر روز ادامه دارد 

                                      مرحوم آیت الله طالقانی (ره)

آیت الله سید محمود طالقانی مجاهدی نستوه و مبارزی خستگی ناپذیر که اگر چه شاهد به ثمر رسیدن تلاشهای بی وقفه و خستگی ناپذیرش برای پیروزی اسلام و نابودی رژیم ستمشاهی بود ، اما خیلی زود انقلاب و ملت مسلمان ایران را بدرود گفت و به لقاء حق شتافت . طالقانی بعد از حضرت امام خمینی (ره) مرد شماره دو انقلاب اسلامی بود . سالهای سال در زندانهای ساواک و زیر شکنجه بود و بهترین شاگردانش را در زندانهای مخوف ساواک تربیت کرد . از نهضت ملی شدن نفت تامبارزات فدائیان اسلام و ۱۵خرداد در کنار مبارزانی چون آیت الله کاشانی و نواب صفوی و حضرت امام خمینی قرار داشت و همه عمر خویش را وقف مبارزه در راه اسلام و به خاطر خدا کرد و در این مسیر از شجاعت و خلوص ویژه ای بر خوردار بود هرگز فراموش نمی کنیم که در کوران انقلاب وقتی رژیم آمریکایی شاه به آزادی زندانیان سیاسی برای کاهش فشار انقلابیون اقدام کرد جمعیتی حدود پانصد هزار نفر برای استقبال از حضرت آیت الله طالقانی از زندان قصر تا منزل ایشان در حوالی پیچ شمیران ازدحام نموده و این چریک پیر خستگی نا پذیر را در آغوش گرفتند .

از جمله های معروف ایشان این جمله است که فرموده اند : رهبری امام خمینی (ره) را نه ما بلکه همه عالم پذیرفته است و هر کس بر خلاف این موج انقلاب اسلامی حرکت کند محکوم به هلاکت است .

مرحوم طالقانی اولین امام جمعه بعد از پیروزی انقلاب بود و نمازهای جمعه ای که ایشان اقامه کرد هر هفته با حضور چند میلیونی نمازگذاران اقامه می شد که واقعا فراموش نشدنی است .

مهمترین امتیاز مرحوم طالقانی جذابیت و نفوذ عمیق او درانقلابیون بود . به طوری که تا زنده بود هیچ گروه معارضی اعم از چریکهای فدایی خلق و سازمان منافقین و ملی گرایان جرات زدن ساز مخالف نداشتند و مخالفتها و ترورها و جنایات آنها همه بعد از مرحوم طالقانی شروع شد . مرحوم طالقانی دریکی از آخرین سخنرانی های خود در سعد آباد و در ایام ماه مبارک رمضان در حالی که سرفه های شدیدی می کرد ، فرمود : من چند روزی بیشتر در کنار شما نیستم لذا لازم می دانم مطالبی را در مورد اینها ( چریک های فدائی خلق و سازمان منافقین که در حقیقت از یک ریشه بر آمده بودند ) بگویم : بارها رهبر انقلاب ( امام خمینی ) به من فرموده چرا در مورد اینها مسامحه می کنی ؟ و من به ایشان عرض کردم که فکر میکردم که اینها آدم می شوند ولی نشدند چه میگویند این جوجه کمونیستها ؟!!

و چند روز بعد روح این عالم وارسته به ملکوت اعلی پر کشید پس از اسقبال تاریخی و با شکوه ملت ایران از ورود حضرت امام (ره) در ۱۲ بهمن ۵۷ باید گفت : که این دومین تجمع ملت بزرگ ایران در تاریخ انقلاب بود که در بهشت زهرا (س) برای تشییع و خاکسپاری مرحوم آیت الله طالقانی در ۲۰ شهریور ۵۸  برگزار شد .

                      دور نمای مزار آیت الله طالقانی(ره)

از آثار مرحوم طالقانی مجموعه « با قرآن در صحنه ، پرتوی از قرآن ، و بیانات ایشان در خطبه های نماز جمعه تهران است که به خوبی بیانگر دیدگاه ها و شخصیت معنوی و انقلابی وی می باشد ، می توان نام برد .

قابل ذکر است هر چند آن بزرگوار قصد اصلاح معارضین را داشت ولی آنها به ویژه منافقین و سایر حامیانشان از این روحیه پدرانه ایشان نهایت سوء استفاده را نموده و جوانان بیشماری را فریب داده و از آنها در جهت اهداف پلید خود سود بردند و بیش از ۵ هزار نفر از ملت قهرمان مسلمان ایران را شهید و حدود ۱۵هزار نفر را مجروح نمودند و بسیاری از این فریب خوردگان را به جوخه اعدام سپرده و در عملیات مرصاد به باد فنا دادند و خانواده های بسیاری را داغدار نمودند و زخمهایی بر پیکره وحدت ملت زدند که به این زودی ها التیام پذیر نمی باشد ، با همه این احوال باید گفت طالقانی یک مبارز مخلص و مصلح و دلسوز بود. او به فرموده امام ابوذر زمان بود و حتی در مجلس روی زمین می نشست و حاضر نبود پشت آن میز و صندلی هایی که بدرست حدس میزد در آینده ممکن است مسئولین را فریب بدهد بنشیند و عکس معروف او که در وسط مجلس با یک جفت گیوه و عصایش روی زمین نشسته موجود است .

 

اما نکته ای که باید مسئولین دلسوز نظام اسلامی بویژه در این زمان که دولتی اصولگرا به قدرت رسیده به آن توجه داشته باشند این است که دو شخصیت همواره از بدو پیروزی انقلاب اسلامی تا به امروز مورد سوء استفادۀ و معارضین و حتی معاندین معلوم الحال و ضد نظام اسلامی قرار گرفته اند ، یکی از آنها مرحوم دکتر علی شریعتی است که نقش ویژه ای در پیروزی و به ثمر رسیدن انقلاب داشت و دیگری مرحوم آیت الله طالقانی است . اگر چه امسال نسبت به سالهای گذشته از این دو شخصیت ارزشی تجلیل بهتری صورت گرفت اما کافی نیست و پیشنهاد می شود در محل خاکسپاری این دو بزرگوار بویژه

                   

مرحوم آیت الله طالقانی که در حد فاصل قطعات ۱۷ و ۲۱ گلزار شهدای بهشت زهرا (س) در وسط خیابان به خاک سپرده شد ، حتما بنای یادبودی در شان ایشان احداث گردد و با انتشار آثار ارزنده این دو بزرگوار و پخش سخنرانی های ایشان در طول سال از صدا و سیما فرصت هر گونه سوء استفاده دشمنان قسم خورده نظام از این شخصیتهای گرانقدر گرفته شود.

                            مزار آیت الله طالقانی (ره) در بهشت زهرا(س)

 فراموش نکنیم که در وقایع ۱۸تیر کسانی که هیچ اعتقاد و حتی آگاهی نسبت به تفکرات آن دو بزرگوار نداشتند اما چون فکر میکردند نظام اسلامی با آنها مخالف است عکسها و تصاویر آنها را به دست می گرفتند و به میدان آمده بودند که همیشه دیدن این صحنه باعث تاسف خوردن یاران صدیق انقلاب اسلامی می شد . ما نمیگوییم معاند را به مخالف و مخاف را به موافق تبدبل کنید حداقل این هنر را داشته باشیم که موافقین را به مخالفین تبدیل نکنیم ، انشالله ...

مرحوم آیت الله طالقانی :

من هر وقت مایوس و خسته می شوم به حضور رهبر انقلاب می روم و از صبر و بردباری ایشان نیرویی تازه می گیرم.


 

نوشته شده توسط شاهد ، صیاد و مرصاد در دوشنبه نوزدهم شهریور ۱۳۸۶ ساعت موضوع | لینک ثابت

میعادگاه عاشقان

 بسم الله الرحمن الرحیم

دیروز ۱۴/۶/۸۶ چند جوان کویتی از گلزار شهدای بهشت زهرا (س) دیدن کردند ، بدلیل مسائل امنیتی نمیتوان تعداد و نام آنها را گفت و یا عکس آنها را نشان ، اما آنچه در گفتگوی بین ما مطرح شد بسیار حائز اهمیت است که فیلم آن و سایر دیدارها با اتباع خارجی موجود است .

   بازدید روسای دانشگاه های عراق از گلزار شهدا       

ایها الناس حدود ۲۹ سال است که از انقلاب اسلامی ایران و دفاع جانانه مسلمانان ایرانی به رهبری امام خمینی (ره) گذشته است و دروازه های کشورهای عراق ، لبنان ، فلسطین ، پاکستان ، افغانستان و ترکیه و بسیاری از کشورهای اسلامی و حتی غیر اسلامی بسوی انقلاب اسلامی گشوده شده و فرش قرمز برای صدور انقلاب اسلامی و تشکیل یک اتحاد جماهیر اسلامی پهن گردیده است ، اما بسیاری از مسئولین ما هنوز در خواب غفلت به سر می برند و به جای تهاجم به استکبار جهانی هنوز می ترسند و در لاک دفاعی به سر میبرند و غافل از آنند که سربازان خط مقدم ما از جانب غرب آسیا در لبنان دارند علیه اسرائیل می جنگند و از شرق آسیا و در اندونزی دست تبرک به رئیس جمهور مکتبی و اصولگرا می کشند( البته در اصل خود را متبرّک به اصولگرایی و مکتب می کنند نه فرد ) هر کس که دراین نقطه بظاهر دور افتاده « بهشت زهرا (س) » از مرکز حکومت اسلامی ایران شاهد این همه ابراز ارادت مسلمانان جهان و حتی غیر مسلمین به ساحت امام (ره) و شهیدان اسلام باشد به راحتی در می یابد که مسئولین امرعرضۀ استفاده و مصادرۀ به مطلوب این فتح الفتوحی که در نتیجه ایثار امام و شهیدان به دست آمده را ندارند و جز رهبر معظم جهان اسلام حضرت آیة الله خامنه ای که ازهمه جلوتر است و دیگران به گرد پای او هم نمی رسند و یا نمیخواهند خود را برسانند ؟!! بقیه گرفتار یک روز مرگی و سازش و خمودی و کهنگی شده اند و این خیانتی بزرگ به آرمانهای امام و شهیدان است .     

در این جا توجه شما را به گوشه ای از گفتگوی امروزمان با جوانان حزب اللهی کویتی جلب می کنیم تا با این جملۀ رهبر نستوه انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) مقایسه نمائید آنجا که فرموده است : « تربت پاک شهیدان است که تا اَبد میعادگاه عاشقان و عارفان و دارالشفای آزادگان و دلسوختگان خواهد بود...»

از آنها سوال میکنم : از کجا آمده اید ؟ از مسجد ... در کویت .

چرا چفیه انداخته ای ؟ به عشق شهدا.

 شهدای ایران چه ربطی به شما دارند ؟ آنها شهدای اسلامند و ما مسلمان .

هدف شما از آمدن به تهران چیست؟ زیارت مرقد امام خمینی (ره) گلزار شهدای و آرزویمان دیدن مقام معظم رهبری حضرت آیة الله خامنه ای از نزدیک است .

نظرتان در مورد فیلمی که از شهدا دیدید چیست؟ این فیلم که ایثار و گذشت شهیدان را به طور مستند به تصویر کشیده است نشان می دهد که برای رسیدن به اهداف بلند اسلامی می باید از جان و هستی خود دست بشوییم و همه را به عنوان بهترین هدیه به بهترین یار خود و محبوب خود یعنی خدای تعالی هدیه کنیم.

به آنها گفتم : این دو عزیز که اینجا ایستاده اند جانباز ( دکتر احمد خنجری ) و جانباز ( حاج اسماعیل معروفی ) هستند که ...

هنوز معرفی ما تمام نشده بود که جوانان کویتی آندو جانباز را غرق بوسه و حتی دستان آنها را می بوسند ، آری جوانان کویتی که در قلب فساد و بی بندوباری زندگی می کنند ، در کشوری که بسیاری از پولدارها و بی بندوبارهای ایرانی برای فساد و فحشاء به آنجا می روند ، ریش گذاشته اند و چفیه به گردن دارند و شهادت را می جویند و آنرا از عسل شیرین تر بیان می کنند و خود را مسجدی معرفی می کنند و افتخار می کنند که در دل فساد پرچم انقلاب اسلامی را بدست گرفته اند و با هزینه شخصی به ام القرای انقلاب اسلامی آیند تا با انقلاب اسلامی بیشتر آشنا شوند و با دیدن فیلم شهدای ما اشک می ریزند و صلوات و تکبیر می فرستند و چشم امیدشان به انقلاب اسلامی ایران است ، و آنوقت مسئولین ما در داخل نه عُرضۀ بر خورد با بی بندوباری را دارند نه یک فیلم درست و حسابی در سینما و تلویزیون پخش می کنند ، نه مطبوعاتی در شأن این همه وقار و عظمت جمهوری اسلامی دارند نه مشکلات جوانان را میتوانند حل کنند. البته با این همه سرباز مخلص و بیت المالی که از ثروت خدادادی نفت دارد منفجر میشود حتی شعاری هم بر خورد نمیکنند. البته این مطلب مقام معظم رهبری و مراجع و رئیس جمهور را شامل نمیشود. به امید بیداری اصحابی که در کهف ریاست طلبی و رفاه زدگی و غفلت خوابیده اند.


 

نوشته شده توسط شاهد ، صیاد و مرصاد در پنجشنبه پانزدهم شهریور ۱۳۸۶ ساعت موضوع | لینک ثابت

یک خبر خوب برای مجاهدین انقلابی نهضت جهانی اسلام

«  باسمه تعالی »

                         بازدید گروه های خارجی از گلزار شهدا

همه کسانی که برای آشنایی با تفکرات امام خمینی (ره) و زیارت مزار شهیدان و آشنایی با فرهنگ شهادت از جمهوری اسلامی ایران بازدید می کنند از این به بعد با ارسال در خواست خود و تعداد نفراتشان برای ما در بهترین مکانها اسکان داده خواهند شد .

                        بازدید گروه های خارجی از گلزار شهدا

تا محتاج هتلهای فاسد تهران که اقسام بی بندو باریها در آن وجود دارد و دست آخر هزینه های کلانی هم از آنها اخذ می کند نشوند و از برنامه های بسیار خوب و متنوع ما برای آشنایی هر چه بیشتر با فرهنگ شهید و شهادت و تفکرات امام و اسلام ناب محمدی بهره مند گردند.

                        نمونه ای از نظرات بازدید کنندگان گلزار شهدا


 

نوشته شده توسط شاهد ، صیاد و مرصاد در پنجشنبه پانزدهم شهریور ۱۳۸۶ ساعت موضوع | لینک ثابت

خاطره های خود را از ۱۷شهریور۵۷ در مقابل دوربین ما جاودانه سازید

 


 

نوشته شده توسط شاهد ، صیاد و مرصاد در دوشنبه دوازدهم شهریور ۱۳۸۶ ساعت موضوع | لینک ثابت

یادمان شهدای ۱۷ شهریور ۱۳۵۷

بسم رب الشــهداء و الصدیقین

                         سرباز شهید محمد محمدی خـُلـَـّص

عصر روز جمعه ۱۷ شهریور ۱۳۵۷ که بعدها به جمعه سیاه مشهور شد برادرم را دیدم ، درحالی که کفش و لباسهایش غرق خون بود و زارزار گریه می کرد و فقط میگفت : کشتند کشتند. از او پرسیدم چه شده و او ماجرای آنروز درمیدان ژاله و قتل عام مردم بی گناه و زخمی شدن صدها تن از تظاهر کنندگان علیه رژیم منحوس پهلوی را برایم شرح داد ، آنروزها من ۱۶سال داشتم و با وجودیکه در اولین و دومین تظاهرات بزرگ مردم تهران که در ۱۳ و ۱۴شهریور ۵۷ از تپه های قیطریه تا حوالی میدان گمرک (رازی فعلی) بر پا شد شرکت کرده بودم ، اما به دلیل آنکه در پایان دومین تظاهرات ( که مردم قرار جمعه صبح ۷صبح میدان ژاله را سر می دادند) شنیده بودم که قراراست روز جمعه ۱۷شهریور مردم را به گلوله ببندند ترسیدم که به آنجا بروم و لذا جوانانی که سن بیشتر و طبیعتـًا شهامت و شجاعت بیشتری داشتند مثل برادرم که آنموقع ۱۸ساله بود دراین صحنه حضور یافتند و جمعیت کثیری ازمردم خبرنگار این جنایت بزرگ طاغوت علیه مردم بیگناه ایران شدند که با انتشار اخبار این جنایت توسط همین مردم شمارش معکوس برای انقراض حکومت آمریکایی شاه آغاز شد.

اینک عدۀ کثیری از شهدای ۱۷شهریور۵۷ تهران درقطعۀ ۱۷گلزار شهدای بهشت زهرا (س) آرمیده اند یعنی همان قطعه ای که حضرت امام (ره) دربدو ورودشان در ۱۲بهمن ۵۷ درضلع شمالغربی آن جلوس فرموده و آن خطابه کوبنده را ایراد نموده اند ، وقتی دراین قطعه راه میروی و سنگهای رنگ و رو رفتۀ شهیدان وتابلوهای شکسته بدون عکس آنها را میبینی متوجه می شوی بسیاری از آنها دیگرکسی را ندارند که دستی به مزار آنها بکشد والبته مسئولین امرهم که در مقابل همه چیزمسئولند اِلا شهدا و مزارشان ، چرا که امام (ره) فرمودند: مزار شهیدان میعادگاه عاشقان...است؟!

               شهید حسین غلامی   شهید احمد خوش لحجه

               شهید رضا فرجی برزگر   شهدای 17 شهریور

شهیده فاطمه نوروزیان - شهید اکبرعظیمی - شهید احمد خوش لهجه - شهید عوض شفیعی خانقاه - شهید حسین غلامی - شهید رضا فرجی برزگر و . . . اینها شهدائی هستند که در ردیف ۵۷ و ۵۸ این قطعه به مزارآنها برمی خوری ، اما درمیان این همه غربت وغبارفراموشی که برچهرۀ این قطعه نشسته است یک مزاربا یک سنگ عمودی چون کوه ایستاده و پیامش را به هر زائری می دهد وآن مزارسرباز شهید محمد محمدی خُلـَـّص می باشد ، همانطور که در متن سنگ نوشتۀ مزار اوآمده او که سرباز گارد شاه بود.

                    مزار شهید محمد محمدی خلص

در روز ۱۷ شهریور از تیراندازی به مردم خودداری و همراه دو سرباز دیگر با اسلحه فرار می کنند که بعداً پناهگاه آنها لو رفته و با محاصرۀ آنها توسط مزدوران ساواک محمد مورد اصابت شش گلوله قرار گرفت و به شهادت رسید و دو نفر دیگر دستگیر و تا پیروزی انقلاب در زندان ستمشاهی باقی ماندند ، یکی از آندو نیز سردارشهید قاسم دهقان بود که بعد از انقلاب پاسدار سپاه و ازفرماندهان دفاع مقدس می شود و بارها و بارها مجروح گردیده و سرانجام پس ازدفاع مقدس به هنگام ساختن فیلم قطعه ای از بهشت ( درمورد دفاع مقدس ) به مقام شهادت نائل گشته و درقطعۀ ۲۹بهشت زهرا(س) بخاک سپرده می شود. البته نمیدانیم آقایان مسئول ایشان را بالاخره شهید حساب کردند یا خیر ؟!!

و نفر سوم هم که اهل مشهد است و تنها شاهد آن واقعه می باشد هنوز سایه اش بر سر این مردم مستدام می باشد.

فیلم سینمائی خونبارش که دراوایل انقلاب ساخته و پخش شد داستان نسبتاً کاملی ازحماسۀ این ۳سرباز قهرمان است که فریب طاغوت را نخوردند و حاضرنشدند به روی مردم خود اسلحه بکشند هر چند آنها قهرمانان تیراندازی پیمان سِنتو نیز بودند اما گلوله های خود را به سوی طاغوت زمان شلیک و تا ابد درس بیداری و هوشیاری به تمام مامورینی که خود را معذور می دانند و نه مسئول دادند.

و اما آنچه باید اینجا به آن اشاره کنم ملاقات یک ساعته ای است که در سال ۱۳۷۳با پدر شهید محمد محمدی خُـلـَـّص در منزل ایشان در حوالی میدان وحدت اسلامی داشتم وارد کوچه ای بسیار باریک شدم که دو نفر در کنار هم نمی توانستند از عرض آن عبور کنند. وقتی درزدیم پیر مردی بسیار نورانی و خوشرو درب را گشود و به ما تعارف کرد داخل رفتیم یک اتاق محقر ۱۰متری را دیدیم که همۀ خانه و زندگی پدر شهید در آن خلاصه می شد ، پدر شهید بهترین پذیرایی اش از ما همان لبخند هایی بود که در چهره داشت (راضیة مرضیة) و دائم شکر خدا بر زبانش جاری بود و فقط از مستحبات و نان حلال برای ما می گفت ، بله این نان حلال بود که فرزند برومندش را به آن مقام رسانده بود او که اینک تنها زندگی می کرد شب و روزش به عبادت و مستحبات می گذشت و به ما سفارش کرد که این شهدا به خاطر خدا و دین رفتند وما نیز باید راه آنها را ادامه دهیم واین است آن امانت بزرگ شهیدان . سالهاست با خود فکر میکنم در آن لحظه که باید جان را کف دست گرفت و تقدیم حضرت الله نمود آیا مردِ این میدان هستم و تنها جوابی که از درونم می شنوم یک نه بزرگ است ، و مطمئن هستم بر خلاف تصور خیلی ها شهدا تافتۀ جدا بافته بوده اند و همان ذخائر الهی هستند برای روزهای سخت و پر بلای بشریت در پایان توجه شما را به این جمله از آن روح الهی یعنی امام خمینی (ره) جلب میکنم . از شهدا که نمیشود چیزی گفت .شهدا شمع محفل دوستانند ، شهدا در قهقهۀ مستانه شان و در شادی وصولشان عندربهم یرزقونند و از نفوس مطمئنه ای هستند که مورد خطاب « فادخلی فی عبادی وادخلی جنتی » پروردگارند،...

۱۷شهریور مکرر عاشورا و میدان شهدا مکرر کربلا و شهدای ما مکرر شهدای کربلا و مخالفان ملت ما مکرر یزید و وابستگان او هستند ، کربلا کاخ ستمگری را با خون خود در هم کوبید و کربلای ما کاخ سلطنت شیطانی را فرو ریخت.

                              


 

نوشته شده توسط شاهد ، صیاد و مرصاد در دوشنبه دوازدهم شهریور ۱۳۸۶ ساعت موضوع | لینک ثابت

افطار با شهیدان

اللهم رب شهررمــــــضان 

درایام ماه مبارک رمضان امسال ، مراسم پر فیض نماز جماعت مغرب و عشاء و افطارهر پنجشنبه در سالن دعای ندبه مرکز فرهنگی گلزار شهدای بهشت زهرا (س) برگزارمی گردد. این مراسم کما فی السابق با حضور خانواده معظم شهدا و ایثارگران و عموم زائرین گلزارشهدا علاوه برسالن دعای ندبه در ایستگاه های صلواتی و به همت بسیجیان ، با شکوه خاصی بر پا می گردد.

                          مراسم افطاری درسالن دعای ندبه

            اطلاعیه زمان برگزاری افطاری در ماه مبارک رمضان 86

ضمنا براساس هماهنگی های به عمل آمده درب های بهشت زهرا (س) تا دو ساعت بعد از افطار باز خواهد بود . لذا کلیه کسانی که مایل به حضور در گلزار و افطاری دادن نیز می باشند می توانند از این فرصت استفاده نمایند.


 

نوشته شده توسط شاهد ، صیاد و مرصاد در جمعه نهم شهریور ۱۳۸۶ ساعت موضوع | لینک ثابت

برگزاری دعای ندبه

   السلام علیک یا بقیة الله یا صاحب الزمان (عج)

مراسم دعای ندبه هر صبح جمعه با حضور مداحان اهل بیت (ع) و خانواده معظم شهدا و ایثارگران در سالن دعای ندبه گلزار شهدای بهشت زهرا(س) بر گزار می گردد.

                                         مراسم دعای ندبه توسط برادر حاج محمد طاهری 83/1/21


 

نوشته شده توسط شاهد ، صیاد و مرصاد در جمعه نهم شهریور ۱۳۸۶ ساعت موضوع | لینک ثابت

یا صاحب الزمان (عج)

             ولادت حضــــرت بقیـــــــة الله الاعظــــم

               حجت ابن الحسن العســــــگری (عج)

        و روز مستضعفان بر همـــــه منتظران و خانواده

            معظم شـهـــــــــدا و ایثارگران مبارک باد


 

نوشته شده توسط شاهد ، صیاد و مرصاد در پنجشنبه هشتم شهریور ۱۳۸۶ ساعت موضوع | لینک ثابت